سازمان الكترونيكي يكي از جديدترين و كليدي‌ترين دستاوردهاي عصر ديجيتال محسوب مي­شود. اين دستاورد پايه‌اي­ ترين فعاليت‌هاي سازمان‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي را هدف قرار داده است و مي‌كوشد با بهينه‌سازي ساز و كارها و فعاليت‌هاي موجود، سازمان را به بالاترين سطح كارائي ممكن برساند. اين كار به سازمان اين امكان را مي ‏دهد تا بدون توجه به گستردگي و توزيع مكاني، تعداد نيروي انساني، و حجم تراكنش ‏هاي آن سازمان به برنامه‏ ريزي و طراحي و پياده ‏سازي محيط‏ هاي عملياتي در سازمان بپردازد. به اين ترتيب، اين سيستم سازمان‏ها را به صورت يك نهاد فعال‏تر در عرصه تغيير در ساختار سازمان و بهينه ‏سازي روش ‏هاي سازماني هدايت خواهد كرد.

با گسترش روزافزون بهره گیری از امکانات قابل ارائه روی بستر شبکه های کامپیوتری و همچنین رشد استفاده از شبکه جهانی  اينترنت در كشور، توجه به امنیت این بستر از اهمیت بسیار بالایی برخودار است لذا شركت جوان پرداز با توجه به رسالت خود، از بدو تاسیس نگاهی ویژه به مقوله امینت داشته است. به نحوی که با تولید محصولات امنیتی متنوع و ارائه خدمات گوناگون در این زمینه سعی نموده تا بخشی از نیاز کشور را در این زمینه مرتفع سازد. توانمندی و کیفیت محصولات و خدمات این شرکت در این خصوص در حدی بوده، که پروژه های ملی متعددی را در این زمینه اجرا نموده است. بهره مندی از متخصصين امنيت شبكه  در زمینه تولید محصولات، ارائه خدمات و پیاده­ سازی استانداردهای امنیتی در قالب یک تیم منسجم باعث گردیده، شرکت دوران پتانسیل بالایی برای اجرای پروژه­ های امنیتی داشته باشد.

در شركت جوان پرداز انواع خدمات پشتيباني، بر اساس استاندارد جهاني ITIL Version 3 و با استفاده از سامانه‌هاي هوشمند و يكپارچه مديريت خدمات پشتيباني به مشتريان محترم ارائه مي‌گردد.
الف) ارائه خدمات پشتيباني راه‌دور و تلفني از طریق نرم افزار تیکت دهی جوان پرداز، به منظور راهنمايي جهت استفاده از پورتال

دامنه یا دامین یا domain نامی یکتا و بیانگر هویت و نشانی دسترسی یک وب سایت است. هر دامنه از دو بخش تشکیل شده است؛ بخش اول نامی است انتخابی، که هر فرد می‌تواند بسته به موضوع وب‌سایت و سلیقه خود آن را انتخاب نماید؛ مانند hostiran و بخش دوم نیز که با یک نقطه از بخش اول جدا می‌شود، پسوندی است قراردادی که از دو تا شش حرف تشکیل شده است و هر فرد می‌تواند بسته به موضوع وب‌سایت و سلیقۀ خود یکی از آن‌ها را انتخاب نماید. از متداول‌ترین پسوندهای بین‌المللی می‎توان به com ،net ،org ،info اشاره نمود.

واحد طراحی و توسعۀ جوان پرداز از سال 1385 آغاز به کار کرد و از ابتدای سال 1391 با تغییر رویکرد، تعریف و تبیین چشم اندازهای مشخص بر مبنای استراتژی‌های کلی شرکت‌ جوان پرداز فعالیت خود را به صورتی حرفه‌ای،  با مدیریت و کارشناسان جدید از سر گرفت. در واحد طراحی و توسعه‌ جوان پرداز برای اولین بار در ایران نیاز مشتریان توسط متخصصین فناوری اطلاعات بر اساس کسب و کار، توان، مخاطب و ... بررسی می‌شود و نهایتاً بر اساس مدل تجاری و مدل درآمدزایی، طرح توجیهی کسب و کار، وب سایت ایجاد و اجرایی می‌گردد.

سرورهای اختصاصی شرکت جوان پرداز در دیتاسنتر مرکزی ایران، در حال حاضر « تنها » دیتاسنتری است که دارای فیبر اختصاصی « متصل » به لبه شبکه زیرساخت می‎باشد. این شرکت به عنوان بزرگترین دیتاسنتر ارائه دهندۀ محتوای بومی، با اخذ مجوز بهره‎برداری از مرکز ملی فضای مجازی کشور، هم اکنون بیش از ٧ گیگابیت بر ثانیه محتوای پر بازدیدترین وب سایت‎های ایران را در اختیار کاربران قرار می‎دهد. هم چنین این شرکت با در اختیار داشتن رک اختصاصی در سالن دیتای جدید واقع در ساختمان اصلی شرکت ارتباطات زیرساخت هم اکنون بیش از ٣.٥ گیگابیت بر ثانیه محتوا نیز از مسیر جایگزین در اختیار کاربران قرار می‎دهد.

JoomShaper